SK EN

Leto

Aquaparky

Aquaparky sú v prevádzke celý rok a sú dostupné autom i vlakom z našej 200m vzdialenej vlakovej stanice. Nachádzajú sa v mestách Dolný Kubín-AquaRelax- 16km , Liptovský Mikuláš-Tatralandia-50km a v obci Bešeňová-30km vzdialené od penziónu.

Prejsť na stránku

Oravský hrad

Nad obcou Oravský Podzámok na 112 m vysokom brale nad riekou Orava je situovaný rozsiahly hrad z 13. storočia - národná kultúrna pamiatka. Na hrade sa nachádza expozícia Oravského múzea. Na výlet viete vyraziť aj vláčikom priamo od penziónu až pod hrad, vzdialený iba 26 km.

Prejsť na stránku

Vlkolínec

Z kultúrnohistorických pamiatok je možné navštíviť rázovitú liptovskú obec Vlkolínec  zapísanú v knihe svetových pamiatok UNESCO.Nachádza sa pri Ružomberku asi 25km smerom na východ.

Prejsť na stránku

Šútovský vodopád

Šútovský vodopád sa nachádza v susednej obci a je to ľahká prechádzka tak na 2 hodinky chôdze po miernom svahu. Je dostupný pešo a sčasti aj autom.

Rafting

Splavovanie Oravy a Váhu môžte zažiť aj v malých skupinkách, alebo aj veľká partia s viacerými loďami vždy so sprievodcom a dopravou . Priplavíte sa vždy priamo k penziónu do Kraľovian,pričom po Orave sa vlejete do Váhu, preplavíte sútok a vylodíte sa u nás na ihrisku.

Paragliding

Paragliding alebo lietanie na krídle zažijete s odborným inštruktorom, ktorý vyberie správny kopec podľa počasia a smeru vetra. Samozrejme to môžu byť aj väčšie skupiny a letieť sa dá aj viac krát po sebe.

Rybolov

Ryby a rybárčenie priamo u nás, alebo v neďalekých jazerách a vodných nádržiach. Stačí si kúpiť rybársky lístok a dennú povolenku a o večeru je postarané. Nachytané príšerky vám s radosťou pripravíme podľa vašej receptúry, alebo vás to necháme urobiť samých v našej kuchyni.

Kraľovany - Rieka jazerá

Šutovské jazerá sú v našej obci a vznikli ťažbou vápenca, pričom po ukončení ťažby sa na veľkom jazere vytvorila veľmi obľúbená pláž s parkovaním aj službami rýchleho občerstvenia. Voda je mimoriadne čistá po celý rok a je osídlená rybami ako pstruh, jalec, mrena,úhor, plotica a iné. Aj v zime je jazero využívané potápačmi pre jeho krištáľovú vodu a dobrú viditeľnosť až do hĺbky 11m a to pod ľadom.