Leto

 Vlkolínec

 

Obec Vlkolínec Z kultúrnohistorických pamiatok je možné navštíviť rázovitú liptovskú obec Vlkolínec  zapísanú v knihe svetových pamiatok UNESCO.Nachádza sa pri Ružomberku asi 25km smerom na východ.

 

 

 

 

 

 Oravský hrad

 

Oravský Podzámok

  Nad obcou Oravský POdzámok  na 112 m vysokom brale nad riekou Orava je situovaný rozsiahly hrad z 13. storočia - národná kultúrna pamiatka. Na hrade sa nachádza expozícia Oravského múzea. Výlet sa tak dá urobiť aj vláčikom priamo od penziónu až pod hrad vzdialený iba 26 km. 

 

 Aquaparky 

 

TatralandiaBešeňová

AquaRelax Dolný Kubín                            Bešeňová                                         Tatralandia

Aquaparky sú v prevádzke celý rok a sú dostupné autom i vlakom z našej 200m vzdialenej vlakovej stanice. Nachádzajú sa v  mestách Dolný Kubín-AquaRelax- 16km , Liptovský Mikuláš-Tatralandia-50km  a v obci Bešeňová-30km vzdialené od penziónu.     

 

 Waterfall - Šútovský vodopád   

 

 Tenisový kurt

 Šútovský vodopád sa nachádza v susednej obci a je to ľahká prechádzka tak na 3-4 hodinky chôdze po miernom svahu. Je dostupný pešo a sčasti aj autom.  

        

Rafting  

Splav rieky Oravy

 Splavovanie Oravy a Váhu môžte zažiť aj v malých skupinkách, alebo aj veľká partia s viacerými loďami vždy so sprievodcom a dopravou . Priplavíte sa vždy priamo k penziónu do Kraľovian,pričom  po Orave sa vlejete do Váhu, preplavíte sútok a vylodíte sa u nás na ihrisku.

 

 

  Paragliding

 Paragliding

Paragliding alebo lietanie na krídle zažijete s odborným inštruktorom, ktorý vyberie správny kopec podľa počasia a smeru vetra. Samozrejme to môžu byť aj väčšie skupiny a letieť sa dá aj viac krát po sebe.

 

 

 Fishing 

Rybolov na Orave

Ryby a rybárčenie priamo u nás, alebo v neďalekých jazerách a vodných nádržiach. Stačí si kúpiť rybársky lístok a dennú povolenku a o večeru je postarané. Nachytané príšerky vám s radosťou pripravíme podľa vašej receptúry, alebo vás to necháme urobiť samých v našej kuchyni. 

 

 

 

RIEKA Jazerá

 

Krištálové jazerá         

 

Jazerá Rieka sú v našej obci a vznikli ťažbou vápenca, pričom po ukončení ťažby sa na veľkom jazere  vytvorila veľmi obľúbená pláž s parkovaním aj službami ŕýchleho občerstvenia. Voda je mimoriadne čistá po celý rok a je osídlená rybami ako pstruh, jalec, mrena,úhor, plotica a iné. Aj v zime je jazero využívané potápačmi pre jeho krištáľovú vodu a dobrú viditeľnosť.

 

*** pozrite si VIDEO SLOVAKIA OUR COUNTRY stačí kliknúť ...

 

***pozrite si  SPRIEVODCA ORAVY   klikni ...

Rezervácia ubytovania