MENU

LETO

KAŽDÉ ROČNÉ OBDOBIE MÁ ČO PONÚKNUŤ

Ak neviete, kam ísť, s výberom vám pomôže aj personál na recepcii. Ponúkame vám zopár tipov:

Aquaparky

Aquaparky sú v prevádzke celý rok a sú dostupné autom i vlakom z našej 200m vzdialenej vlakovej stanice. Nachádzajú sa v mestách Dolný Kubín-AquaRelax- 16km, Liptovský Mikuláš-Tatralandia-50km a v obci Bešeňová-30km vzdialené od penziónu.

Viac informácií

aquaparky

 

Vlkolínec

Z kultúrnohistorických pamiatok je možné navštíviť rázovitú liptovskú obec Vlkolínec zapísanú v knihe svetových pamiatok UNESCO.Nachádza sa pri Ružomberku asi 25km smerom na východ. 

Viac informácií

vlkolínec

 

Oravský hrad

Nad obcou Oravský Podzámok na 112 m vysokom brale nad riekou Orava je situovaný rozsiahly hrad z 13. storočia - národná kultúrna pamiatka. Na hrade sa nachádza expozícia Oravského múzea. Na výlet viete vyraziť aj vláčikom priamo od penziónu až pod hrad, vzdialený iba 26 km.jeho okolí sa nachádza viacero turistických atrakcií a trás. 

Viac informácií

Oravský hrad

 

Šútovský vodopád

Šútovský vodopád sa nachádza v susednej obci a je to ľahká prechádzka tak na 2 hodinky chôdze po miernom svahu. Je dostupný pešo a sčasti aj autom. 

 

šútovský vodopád

 

 

 

 

 

Kraľovany - Rieka jazerá

Šutovské jazerá sú v našej obci a vznikli ťažbou vápenca, pričom po ukončení ťažby sa na veľkom jazere vytvorila veľmi obľúbená pláž s parkovaním aj službami rýchleho občerstvenia. Voda je mimoriadne čistá po celý rok a je osídlená rybami ako pstruh, jalec, mrena,úhor, plotica a iné. Aj v zime je jazero využívané potápačmi pre jeho krištáľovú vodu a dobrú viditeľnosť až do hĺbky 11m a to pod ľadom. 

 

kraľovany